KİTAP VE OYUNCAK KUMBARASI HİZMETE GİRDİ

Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir SEÇİL ve İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Uğur TOPARLAK tarafından Ordu’da kitap ve oyuncakların toplanacağı bağış kumbarasının hayata geçirişlmesi için Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ’a projelerini sundular. Belediye Başkanlığınızda konuyla ilgili ön çalışması olması nedeniyle proje birleştirilerek 51. Kütüphane Haftasında açılışı yapılmak üzere proje hayata geçirildi.

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Altınordu Belediyesinin okunmuş kitapları, kullanılmış veya fazlalık oyuncakları değerlendirmek, ihtiyaç sahibi öğrenci ve çocuklara toplanan kitap ve oyuncakları dağıtmak suretiyle toplumda yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirmek amacıyla başlattığı “Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi” projesinin açılış törenine katıldı.

Altınordu ilçesi Düz mahalle Sıırıpaşa Caddesi üzerinde, 19 Eylül Ortaokulu önünde kurulan ve bir nevi kitap ve oyuncak kumbarası niteliğindeki “Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi” nin açılış törenine, Vali İrfan BALKANLIOĞLU’nun yanı sıra, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK, Gazi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir SEÇİL, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ŞAŞMAZ, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Vali BALKANLIOĞLU; “Milletimizin Gönlünü Açıyoruz”

“Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi” projesinin açılış töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, projenin önemine değinerek, “ Biz burada küçük bir yapıyı açmıyoruz, aslında milletimizin gönlünü açıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, protokol mensupları, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından “Kitap ve Oyuncak Paylaşımevi”ne kullanılmış kitap ve oyuncak atıldı.

 
  • açılış4
  • açılış5
  • açılış3
  • img_5964
  • img_5953
 

WEBMAIL   |  INTRANET

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı © 2014

Bu sayfa 1478 kez gösterilmiştir.