GİRİŞ KAT

GÜVENLİK

2016 yılı içerisinde kütüphanenin ana giriş salonunda kurulan güvenlik odasında salonlara anons yapılma sistemi ve kamera sistemi yer almaktadır.


SERGİ SALONU

Ana giriş kapısının hemen sağında yer alan kütüphanemizin kültürel etkinlikleri ( kitap, resim, dergi, imza günleri ) gibi yapacağı sergi salonudur.


ÖDÜNÇ VERME BANKOSU

Kütüphanemizin ana girişinin sol tarafında yer alan ödünç verme bankosu 3 bilgisayardan oluşmaktadır. Üyelik, ödünç verme işlemleri, danışma ve santral hizmetleri bu bölümden yürütülmektedir. Kitap temizleme, makinası, çocuk bölümü fotokopi hizmetleri bu alanda yürütülmektedir.

Kütüphanemize üye olmak isteyen yetişkinler T.C. kimlik numaralarını içeren kimlik belgesiyle gelip, üye kayıt formunu doldurmak suretiyle üye olabilirler. 18 yaşından küçük kullanıcıların kütüphane üyelik formu velisi tarafından imzalanır. Üyeler bir defada 3 kitap, 3 kitap dışı materyal olmak üzere en fazla 6 materyal ödünç alabilir. Ödünç alınan kitapların iade süresi 15 gündür. Süresi içerisinde okunamayan kitaplar okuyucunun isteği üzerine uzatılır.


HALKLA İLİŞKİLER VE OKUYUCU REHBERLİĞİ


Kütüphanemizde, halkla ilişkiler ve okuyucu rehberliği hizmeti uzman personellerce verilmektedir. Derleme ve süreli yayın kayıt işlemleri bu birimden yürütülmektedir.


0-6 YAŞ ÇOCUK KİTAPLARI VE OYUNCAK BÖLÜMÜ

Karadeniz Bölgesi Halk Kütüphaneleri bünyesinde kurulan ilk ve tek “0-6 Yaş Çocuk Kitapları ve Oyuncak Kütüphanesi” olma özelliğini taşıyan bu bölümde; oyuncaklar, müzikli, puzzle kitaplar bulunmaktadır. İçinde emzirme odası bulunan, bebek salıncağı, yedirme sandalyesi ve büyük satranç halısı ile eğlenceli bir alandır.

ÇOCUK BÖLÜMÜ

Kütüphanemiz giriş katında sol tarafta bulunan çocuk bölümü, 7-14 yaş arası okuyucuların yararlandığı ve bu yaş grubuna yönelik tüm konularda kitapların bulunduğu bölümdür. Öğrenciler burada ders çalışma, ödünç materyal alma ve her türlü araştırma faaliyetlerini yaparlar. Bu bölümde okuma, masal saatleri ve projeksiyon gösterimi düzenlenmektedir. 0-6 yaş ile birbirine geçişlidir.

 

SÜRELİ YAYINLAR BÖLÜMÜ SALONU VE ARŞİVİ

Giriş katında yer alan bu bölüm iki kısımdan oluşur. Birinci kısım girişin sağ tarafında bulunmaktadır. 13 adet yerel gazete, 2 adet ulusal gazete ve çeşitli konularda bakanlığımız tarafından kütüphanemiz adına abone olunan 250’nin üzerinde dergi okuyucu hizmetindedir. İkinci kısımda ise 1950 yılı sonrası ciltlenen dergi ve gazeteler yer almakta ve araştırma amaçlı kullanılmaktadır. 

TOPLANTI SALONU

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumluluğunda ortak kullanılan Avrupa Birliği projesi kapsamında düzenlenen toplantı salonudur. Personel toplantıları bu birimde yapılmaktadır.

WEBMAIL   |  INTRANET

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı © 2014

Bu sayfa 879 kez gösterilmiştir.