1.KAT

YETİŞKİNLER BÖLÜMÜ OKUMA SALONU 18 YAŞ VE ÜZERİ

Kütüphanemizin birinci katında yer alan bu bölüm, okuma ve ders çalışma salonu niteliğindedir. 62 kişinin yararlanabileceği tek ve çift kişilik okuyucu masaları mevcuttur. Çeşitli konularda müracaat eserleri ve 8 ana konuyu kapsayan 45.000’nin üzerinde kitap bulunmaktadır.


İNTERNET ERİŞİM MERKEZİ

20 adet bilgisayar bulunan bu bölümde; İnternet erişim hizmeti üye olmak şartıyla halkımıza açıktır ve ücretsizdir. Temel olarak bilgi arama ve eğitim amaçlı kullanılmaktadır. Kullanım süresi 30 dakikadır. Sırada bekleyen olmaması durumunda görevliden izin alınarak süre uzatımı yapılabilmektir. Üyeler, kağıtlarını kendileri getirmek  şartı ile gün içinde 15 adede kadar ücretsiz çıktı alabilirler. Yetişkin bölümü fotokopi hizmeti bu bölümden yürütülmektedir.


GÖRME ENGELLİLER BÖLÜMÜ

Engelli bölümümüze, engelli asansörü ile ulaşılabilmektedir. Kütüphanemizde BİLED (Bilgiye Erişimde Engelli Değilsiniz) projesi kapsamında, az gören veya görme engelli kullanıcıların hizmetine sunulmak üzere Ekran Büyütme ve Ekran Okuma Programı, Kitap Okuma Makinesi ve Masaüstü Büyüteç Sistemi yazılım ve donanımları bulunmaktadır. Amaç görme engelli vatandaşlarımızın bilgi edinme ihtiyaçlarını karşılamaktır. Sesli kitap CD’leri, blair alfabeli kitap ve dergiler yer almaktadır.

ÇOK AMAÇLI ETKİNLİK SALONU

24 kişilik salonumuzda Projeksiyon makinası, Otomatik projeksiyon perdesi ve yazı tahtası ile uygulamalı bir eğitim-öğretim imkanı sağlar.


TEKNİK HİZMETLER BÖLÜMÜ

Kütüphanemize gelen materyallerin okuyucu hizmetine konuluncaya kadar yapılan tüm hizmetlerin

WEBMAIL   |  INTRANET

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı © 2014

Bu sayfa 683 kez gösterilmiştir.