Ordu Gazi Halk Kütüphanesi çok farklı işleviyle gözde mekânlardan biri haline geldi.

Ordu Gazi Halk Kütüphanesi çok farklı işleviyle gözde mekânlardan biri haline geldi. Özellikle Müdür Bekir Seçil’in Ordu’ya atanmasından sonra kütüphane şaşırtıcı hizmetleriyle dikkatleri üzerine toplamaya başladı.

Yılda 160 bin kadar kişiye hizmet veren kütüphanede adeta yok yok. Sadece kitap okunan, ders çalışılan, araştırma yapılan bir yer olmanın ötesinde farklı sosyal etkinliklerle de dikkati çeken kütüphane, adeta bir irfan yuvası özelliğini de kavuştu. Kütüphane Müdürü Bekir Seçil, amaçlarının insanlara çok daha farklı hizmetlerde katkıda bulunmak olduğunu söyledi.
Kütüphanede düzenlenen oyuncak odaları, anneleriyle gelen çocukların eğlence merkezi gibi hizmet veriyor. Satranç odası, annelere özel emzirme odası, mescit, yemek yeme bölümleri, internet salonu, dinletme odaları gibi birimler kütüphaneyi farklı kılan özellikler olarak dikkati çekiyor.
250 kişilik okuma salonu büyük kentlerde bile yokken, Ordu Gazi Halk Kütüphanesi bu özelliği ile de fark yaratıyor. Ayrıca şark odası görünümlü sohbet odası, dışarıdan gelen gruplara da ev sahipliği yapabiliyor. Diğer taraftan Gezici Kütüphanenin işlerliği de kütüphane hizmetlerini taçlandıran bir başka unsur olarak dikkatimizi çekiyor.
Kütüphanenin çalışma saatleri:
Hafta içi 08.00-18.30 arası, Cumartesi günleri 09.00-17.00 arası açık, hafta içi 12.00-13.00 arası İnternet Erişim Merkezi ve 0-6 Yaş oyuncak kütüphanesi kapalı. Pazar günü ve resmi tatil günleri kapalıdır.
AHMET GÜRPINAR – ÖZEL HABER


  • 1.jpg

WEBMAIL   |  INTRANET

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı © 2014

Bu sayfa 435 kez gösterilmiştir.